HDL Beslenme ve Diyet Merkezi
 
Ekibimiz

Genel Koordinatör Özlem KARAMAN Kimdir?

   Genel Koordinatör Özlem Karaman,2001 yılında Ankara Üniversitesi'nde tamamladığı lisans eğitimi sonrasında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi Beslenme Ana Bilim Dalı’ nda yüksek lisans yapmıştır. 

   Lisans eğitimi sonrasında devam ettiği yüksek lisans eğitimi yanında, 2001-2004 yılları arasında TED Ankara Koleji’ nde Yiyecek İçecek Departmanında İşletme Müdürü pozisyonunda görev almıştır. 2007-2008 yılları arasında özel bir diyet kliniğinde Proje Koordinatörlüğü yapmıştır.

  Son olarak 2008 yılında Ankara'da kurduğu, uzman diyetisyen kontrolünde danışanlarına sağlıklı beslenme, zayıflama, şişmanlama, hastalıklarda diyet ve beslenme, sporcu beslenmesi ve kurumsal danışmalık konularında hizmet veren HDL-Health Diet Life Beslenme ve Diyet Danışma Merkezinin Genel Koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Uzman Diyetisyen Duygu Çalışkan OKTAY

   TED Ankara Koleji mezunu olan Uzm. Dyt. Duygu Çalışkan Oktay lisans eğitimini 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde tamamlamıştır. Eğitimi süresince Hacettepe Üniversitesi hastanesinde poliklinik ve klinik bölümlerinde yaptığı stajlarının yanı sıra Hacettepe Üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde sporcu ünitesinde çalışmış ve Mardin’de Unicef’in “iyotlu tuz tüketimi ve guatr araştırmasına katılmıştır. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesinde Diyetetik ana bilim dalında “biyoelektirik empedans analizi ölçümleri ve farklı denklemlerle karşılaştırılması” tezi ve “dislipidemiler ve beslenme” konulu semineri ile uzman diyetisyen ünvanını almıştır.

   Meslek hayatına ilk adımı Ekim 2004’te Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun Ankara-Yaşasın Hayat Klinik'iğinde başlamış ve Nisan 2005 itibari ile Renewaclub bünyesinde Yaşasın Hayat Klinik’inde çalışmalarını sürdürmüştür. 2006-2011 tarihleri arasında Renewaclub spor merkezinin "Wellness Clinic" bölümünde çalışmıştır. Ayrıca 2007-2008 yıllarında B-fit spor merkezinde de beslenme danışmanlığını yürütmüştür.

   Şu anda HDL Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi’nde danışanlarına sağlıklı beslenme, kişiye özel zayıflama ve kilo alma programları, obezite tedavisinde beslenme, gebelik ve emziklik döneminde beslenme, çocukluk çağında beslenme ve sporcu beslenmesi konularında hizmet vermektedir. TED Kolejliler Spor ve Yaşam Merkezi üyelerine beslenme önerilerinde bulunduğu gibi TED Ankara Kolejliler Spor Klübünde A Kadın Voleybol, A Kadın-Erkek Basketbol Takımlarının beslenme danışmanlığını da yapmaktadır.

   Mesleki hayatı boyunca gerek yazılı gerekse görsel basında yazıları ve söyleşileri olmuştur:

1. ACTUAL MEDİCİNE, 13 (12): 66-73, 2005

Spor Yaralanmalarında Beslenme ve Besin Suplementlerinin Önemi,

2. BESLENME VE DİYETETİK DERGİSİ 33 (2): 19-30, 2005

Ankara’da Huzurevi ve Ev Koşullarında Yaşayan Yaşlılarda Beslenme Alışkanlıklarının

Saptanması ve Beslenme Durumunun Değerlendirilmesi,

Beslenme ve Diyetetik Dergisi,

3. ANKARA TENİS KLUBÜ DERGİSİ (ATK)

Performansınız için sıvı ihtiyacınızı önemseyin – Haziran 2010

http://tenisdergi.com/Tenis71/Tenis71.html

Enerjinizi toplayın - Eylül 2010

http://tenisdergi.com/Tenis72/Tenis72.html

Antrenman sonrası için beslenme – Aralık 2010

http://tenisdergi.com/Tenis73/Tenis73.html

Alkol vücudunuzu ve performansınızı nasıl etkiler? Ocak-Şubat-Mart-2011

http://www.tenisdergi.com/Tenis74/Dergi-74.swf

Spor yaparken sıcak havalara dikkat. Nisan-Mayıs-Haziran-2011

http://www.tenisdergi.com/Tenis75/Dergi-75.swf

Proteinle ilgili sporcuların en çok merak ettiği sorular. Temmuz-Ağustos-Eylül 2011

http://www.tenisdergi.com/Tenis76/Dergi-76.swf

4. ÇEŞİTLİ MAGAZİN DERGİLERİNDE YAZILAR

Hey Girl, All dergisi, Renewaclub-Lifetime

5. RADYO – TELEVİZYON

12/2006 TRT-1’de “Ademler ve Havvalar” programı – sağlıklı beslenme

04/2008 TRT-1’de “Ademler ve Havvalar” programı – sağlıklı yaşam

06/2009 TRT radyo-1’de “Çoktan Seçmeli” programı – yaz mevsimi ve sağlık

07/2010 Radyo ODTÜ’de program

12/2010 TRT-1’de “Göz Nuru” programı – menapoz ve beslenme

02/2011 TRT-1’de “Göz Nuru” programı – yaşlılıkta beslenme

08/2013 TRT-1'de "Eline Sağlık" programı - sağlıklı beslenme


Uzman Diyetisyen Hatice İLKHAN

    Gazi Anadolu Lisesi’nden mezun olan Uzman Diyetisyen Hatice İlkhan, lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü 2004 yılında burslu olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi boyunca Başkent Üniversitesi Hastanesi bünyesinde klinik, poliklinik, endokrin, kadın doğum, enteral-parenteral nutrisyon ve kurum alanlarında, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi’nde bebek ve çocuk beslenmesi ve metabolik hastalıklar üzerine çalışmış; bitirme tezini, “Adolesanlarda Yeme Bozukluları” üzerine yapmıştır. Yüksek lisans eğitimine Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü –Beslenme Bilimleri Ana Bilim Dalında devam etmiş ve “Özel Bir Spor Merkezine Başvuran Yetişkinlerde Vitamin, Mineral ve Besin Destekleri Kullanım Durumunun Saptanması” tezi ve “Flavonoidlerin Sağlık Üzerinde Etkisi” konulu semineri ile uzman diyetisyen ünvanını almıştır.

   2004 yılında Prof.Dr.Osman Müftüoğlu Yaşasın Hayat Klinik’iğinde mesleki hayatına başlamış sonrasında aynı ekip ile Renewaclub – Wellness Clinic bünyesinde çalışmaya devam etmiştir. Yetişkinlerde sağlıklı zayıflama programları, sporcu beslenmesi, gebelik ve emzirme dönemlerinde beslenme, gençlerde doğru beslenme eğitimleri, özel durumlarda beslenme alanlarında danışmanlık yapmasının yanı sıra 2 yıl süresince Réne DaySPA departmanında SPA yöneticiliği görevini de sürdürmüştür.

   Renewaclub Life Time dergisinde yer alan düzenli yazılarına ek olarak Elle, Cosmopolitan, Hey Girl, All gibi çok sayıda magazin dergilerinde mesleki yazılarına zaman içerisinde yer verilmiştir.

  Mesleki hayatı boyunca yazılı ve göresel basında yer alan bazı makaleleri


"Tatil Dönüşü Uygulamanız Gereken Kilo Verme Stratejileri"


http://www.dijimecmua.com/lifetime/5459/index/1109982_tatil-donusu-uygulamaniz-gereken-kilo-verme-stratejileri/


"Bedeninizi Kışa Hazırlayın"


http://www.dijimecmua.com/lifetime/1699/index/1027229_sa%C4%9Fl%C4%B1k-hatice-%C4%B0lkhan-uzman-diyetisyen-bedeninizi-k%C4%B1%C5%9Fa-haz%C4%B1rlay%C4%B1n/


"Yaz Tuzakları"


http://www.dijimecmua.com/flash/index.php?id=5250

 

"Neden Kilo Veremiyorum?"


http://www.dijimecmua.com/lifetime/1078/index/963993_neden-kilo-veremiyorum/


"Selülit Problemi ve Beslenme"


www.dijimecmua.com/flash/index.php?id=6193


 "Ara Öğünler: Sağlıklı Molalar"


www.dijimecmua.com/flash/index.php?id=1693


Yönetici Asistanı Nazan Aksoy Tosun

 
HDL Beslenme ve Diyet Merkezi Ankara HDL

Kuleli Sok 71/13 Gaziosmanpaşa / ANKARA
E-Mail: info@hdl.com.tr
Telefon: 0.312 447 08 42 - GSM: 0.533.764 15 15

 
Her türlü öneri ve düşünceleriniz için info@hdl.com.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz.İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar ve diğer dökümanlar Kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz. © 2009 - 2010 HDL-Health Diet Life Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi
Web Tasarım
İnsan Kaynakları Arama Site Haritası Bize Ulaşın