Proteinli İçecek

Proteinler insan vücudunda kas kütlesini oluşturan, geliştiren, büyümeyi sağlayan, kemik gelişimini destekleyen, vücut dokularını onaran bileşenlerdir. Proteinler aminoasitlerden oluşur ve vücudumuzda bulunan tüm hücrelerin işlemesi için gerekli moleküllerdir.

Vücudun ağırlık olarak yaklaşık % 20’lik kısmını protein oluşturmaktadır. Bu yüzden vücudumuzda sudan sonra en çok bulunan proteindir.

Günlük gerekli protein miktarı sağlıklı yetişkin bireyler için, kg başına 0,8 gramdır. Ancak günlük gereksinim insanların yaş grubu, gelişme ve büyüme durumu ile değişken olabilmektedir.

İlave şeker içermeyen ve 100 ml’inde yaklaşık 50 kalori içeren bu yüksek proteinli yağsız sütler farklı çeşitleriyle (kakao, vanilya, sade, muzlu) günlük protein ihtiyacınızın yaklaşık %50’ını karşılar.

Bu ürünlerin proteinlerin miktarı arttırıldığı için normal UHT sütlere göre %100 daha fazla protein içerir ve bu nedenle tokluk hissinizi arttırır. Bu sütler özel olarak doğal süt proteini olan peynir altı suyu proteinleri (whey), B vitaminleriyle, L-karnitin, kazein ve koenzim Q10 ile zenginleştirilmiştir. Spor sırasında ve sonrasında, ara öğünlerde ve diyet yapanlar için bir seçenektir.

  Pınar Protein Süt (Kakao) İçim Fit Süt (Kakao) Whey Protein İçeceği (Kakao)
Enerji (100 ml) 49.1 50 65
Protein 5.15 6 10
Karbonhidrat 6.5 5.4 3
Yağ 0.3 0.5 1

Protein Drinks

Proteins increase muscle mass, develop, growth, support for bone growth and repair body tissues. Proteins are composed by amino acids and are the molecules necessary for the functioning of all cells in our body.

Our body weight is made up of 20% of protein. For this reason, after the water the proteins are the largest department in human body.

Daily protein requirements for a healthy adult is 0.8 grams per kilogram of body weight. Requirements change according to needs, age, growth.

This protein-enriched fat-free milk has no added sugars and in 100 ml it has about 50 calories and has different flavors (cocoa, vanilla, simple, banana) and brings about 50% daily protein.

Given that it is enriched with protein, it has 100% more protein than UHT milk and therefore it increases the sense of satiety. This special milk is naturally enriched with whey protein, vitamin B, L-carnitine, casein and Q10 coenzyme. They are a great alternative during or after sports, during snacks and for dieters.

  Pınar Protein Milk (Cocoa) İçim Fit Milk (Cocoa) Whey Protein Drink (Cocoa)
Energy (100 ml) 49.1 50 65
Protein 5.15 6 10
Carbonhydrate 6.5 5.4 3
Fat 0.3 0.5 1